Jak dobrze dobrać pieluszkę FLAMPIK

Jeśli lekarz nie poda konkretnego rozmiaru:

– można skorzystać z wyszukiwarki DOBIERZ PIELUSZKĘ na górze strony startowej,  wybierając wiek (jeśli dziecko jest przeciętnej budowy ciała) lub wagę (jeśli dziecko jest dużo większe lub dużo mniejsze niż rówieśnicy).

Można zmierzyć dziecko:

– każde dziecko inaczej rozwija się i rośnie, dlatego koniecznie trzeba je zmierzyć, aby odpowiednio dobrać rozmiar pieluszki.

 

Szerokość pieluszki:

Do pomiaru szerokości można użyć książki 18 lub 20 centymetrowej.

Połóż dziecko na pleckach nóżkami do siebie. Złap pięty dziecka w jedną dłoń i delikatnie podciągnij je pod pupę dziecka, tak żeby naturalnie rozłożyło nóżki na boki, tzw. pozycja żabki. W tej pozycji zmierz przestrzeń między kolankami dziecka umieszczając książkę jak na zdjęciu poniżej. Jeśli książka wchodzi luźno, wtedy potrzebny jest większy rozmiar, a jeśli nie można jej włożyć, wtedy potrzebujemy mniejszego rozmiaru. Jeśli książka wchodzi między kolanka, ale nie jest luźna, wtedy szerokość książki to szerokość potrzebnej pieluszki.

 

Długość pieluszki:

Długość najlepiej zmierzyć gdy dziecko ma założonego pampersa i ubranko. Trzeba zacząć od początku pampersa na brzuszku, między nóżkami, do jego końca na pleckach. Tak wyliczymy długość.

 

DOBÓR PIELUSZKI

I Czynnik – Zalecenia lekarza:

Jeśli lekarz zaleci składanie pieluszki w taki sposób, żeby tworzyła odpowiednie wymiary (np. 23×38),  polecamy uszyć pieluszkę na specjalne zamówienie, dokładnie według wytycznych lekarza, lub wybrać pieluszkę z już uszytych z menu po lewej stronie  – zobacz Pieluszki Niestandardowe.

Jeśli lekarz zaleci po prostu szerokie pieluchowanie, bez żadnych dodatkowych wskazań co do szerokości i długości, najczęściej ma na myśli składanie pieluszki tetrowej lub flanelowej na trzy (powstanie 8 warstw materiału).  Po takim złożeniu otrzymamy wymiar 18×38, taki jaki mają pieluszki dla dzieci 1-2 miesiąca:

PIELUSZKI NIEPIKOWANE – I stopień twardości, najdelikatniejsza z naszych pieluszek

PIELUSZKI ROMB– pikowane w ROMB II stopień twardości, tzw.półsztywna

PIELUSZKI SKOS – pikowane w SKOS III stopień sztywności – najsztywniejsza z naszych pieluszek

Pieluszki różnią się usztywnieniem i sposobem mocowania rzepa – zobacz rodzaje pieluszek.

 

II Czynnik – wiek dziecka (dla dzieci o przeciętnej budowie ciała w swoim przedziale wiekowym)

0-1 miesiąca – jeśli lekarz nie zalecił szczególnych wymiarów polecamy PIELUSZKI VIP NIEPIKOWANE, ROMB, SKOS w rozmiarze XS 16×36 cm.

1-2 miesiąca – jeśli lekarz nie zalecił szczególnych wymiarów polecamy PIELUSZKI VIP NIEPIKOWANE, ROMB, SKOS w rozmiarze S 18×38 cm. Pieluszki różnią się usztywnieniem.

2-3 miesiąca – jeśli lekarz nie zalecił szczególnych wymiarów polecamy pieluszki  VIP ROMB, SKOS w rozmiarze M 20×40 cm.

3-4 miesiąca – jeśli lekarz nie zalecił szczególnych wymiarów polecamy pieluszki z zapięciem mieszanym ROMB, SKOS w rozmiarze L 22×40/42 cm

5 miesiące i więcej – jeśli lekarz nie zalecił szczególnych wymiarów polecamy pieluszki z zapięciem mieszanym ROMB, SKOS w rozmiarze XL 25×44 cm